انصراف از خرید یا مرجوع کردن کالا

سعی ما، به‌وجود آوردن بهترین تجربه خرید برای اعضا است،  به همین خاطر تلاش می‌کنیم تا شرایط مناسبی برای پشتیبانی از خرید آنها فراهم کنیم. در صورتی که خریدی انجام داده اید و یا می‌خواهید کالایی را مرجوع کنید با توجه به شرایط زیر می‌توانید ضمن تماس با پشتیبانی دیوند این کار را به‌انجام برسانید.

 

خرید کرده‌اید ولی بعد از پرداخت منصرف شده اید

  • در صورتی که خرید را انجام داده‌اید ولی کالا هنوز برایتان ارسال نشده است می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید تا سفارش شما را لغو نموده و پول را برایتان بازگشت دهد. همچنین می‌توانید به‌طور مستقیم سفارش را لغو کنید.
  • درصورتی که خرید را انجام داده اید و کالا برایتان ارسال شده ولی از خرید خود منصرف شده‌اید:
    • اگر سفارش توسط پیک دیوند ارسال شده است می‌توانید در هنگام تحویل، کالا را دریافت ننمایید و بخواهید برایتان برگشت بخورد.
    • اگر سفارش توسط سرویس‌های ارسال یا پست برایتان فرستاده شده می‌توانید کالا را دریافت کنید و بدون اینکه آن را از بسته‌بندی باز نمایید با پشتیبانی دیوند تماس بگیرید تا ترتیب بازپس‌گیری و بازپرداخت وجه صورت پذیرد. توجه فرمایید که شرط این مرجوعی عدم باز کردن بسته‌بندی و تماس با دیوند حداکثر ۷ روز بعد از دریافت کالا است.

 

زمان دریافت کالا، بسته‌بندی مخدوش یا آسیب دیده است یا نشانه‌هایی از مشکل در حمل وجود دارد

  • اگر سفارش توسط پیک دیوند ارسال شده‌ است می‌توانید در هنگام تحویل، کالا را دریافت ننمایید و بخواهید برایتان برگشت بخورد و بلافاصله ضمن تماس با پشتیبانی دیوند وضعیت را اعلام کنید و یا کالا را دریافت کنید و بدون بازکردن بسته‌بندی یا مخدوش کردن آن تا حداکثر در ۲۴ ساعت از زمان تحویل با پشتیبانی دیوند تماس بگیرید تا ترتیب مرجوع شدن و ارسال کالای بدون مشکل داده شود.
  • اگر سفارش توسط سرویس‌های غیر دیوند و پیک ارسال شده‌ است می‌توانید کالا را دریافت کنید و بدون بازکردن بسته‌بندی یا مخدوش کردن آن تا حداکثر در ۲۴ ساعت از زمان تحویل با پشتیبانی دیوند تماس بگیرید تا ترتیب مرجوع شدن و ارسال کالای بدون مشکل داده شود.
  • اگر سفارش توسط پست برایتان فرستاده شده می‌توانید کالا را دریافت کنید و بدون بازکردن بسته‌بندی یا مخدوش کردن آن تا حداکثر ۲۴ ساعت از زمان تحویل با پشتیبانی دیوند تماس بگیرید تا ترتیب مرجوع شدن و ارسال کالای بدون مشکل داده شود.

 

پس از دریافت کالا متوجه می‌شوید کالا دارای نقص یا کمبود است

اگر کالایی را دریافت کردید و متوجه شدید دارای کمبود یا نقص است (مثلا آداپتور یا قطعه یا وسیله‌ای در جعبه موجود نیست) حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا موضوع را به واحد پشتیبانی دیوند اعلام فرمایید تا مورد پیگیری و حل شود. در این حالت یا مورد نقص برطرف می‌شود،‌ یا کالا مرجوع شده و یک جدید برایتان ارسال می‌شود و یا اگر شرایطی باشد که موجودی به‌اتمام رسیده باشد مبلغ خرید به‌شما بازپس داده شده و کالا مرجوع می‌شود.

توجه: هنگامی که کالایی را دریافت می‌کنید و قصد انصراف از خرید را ندارید حتما بلافاصله جعبه و محتویات آن را بررسی کنید تا از سلامت ظاهری و تکمیل بودن اقلام مطمئن شوید. این باعث می‌شود در صورت نقص بتوانید از فرصت ۲۴ ساعته و تسهیلات آن بهره‌مند شوید.

 

کالای تازه دریافت شده (کمتر از ۷ روز از زمان دریافت) دارای مشکل فنی است

اگر کالایی که کمتر از ۷ روز از دریافت آن می‌گذرد دارای مشکل است با پشتیبانی دیوند تماس بگیرید تا کالا مرجوع شده و مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که کالا  مشکل داشته باشد تعویض خواهد شد و برایتان یک کالای جدید ارسال می‌شود. اگر به‌هر دلیل موجودی کالا به‌اتمام رسیده باشد مبلغ پرداخت شده برای کالا به حسابتان واریز خواهد شد.

توجه: دقت کنید که کالا می‌بایست در بسته‌بندی کامل و بدون مخدوشی و با تمام لوازم و ملحقات بازپس فرستاده شود بنابر این نسبت به حفظ و نگاهداری جعبه و ملحقات آن توجه کنید. در صورت نقص در این موارد امکان بازپس‌گیری و تعویض وجود ندارد.

 

کالای دریافت شده (بیش از ۷ روز از زمان دریافت) دارای مشکل فنی است

اگر کالایی که بیش از ۷ روز از زمان دریافت آن گذشته دارای مشکل فنی باشد مطابق وضعیت‌های زیر عمل فرمایید:

اگر کالا دارای پشتیبانی ویژه دیوند است: صرفنظر از اینکه گارانتی کالا چیست و یا اینکه گارانتی دارد یا ندارد، ابتدا با مراجعه به شرایط پشتیبانی ویژه دیوند در خصوص کالای موردنظر مطمئن شوید با یک مشکل و نقص فنی رو به رو هستید، سپس با پشتیبانی دیوند تماس بگیرید و مشکل را تشریح کنید تا نسبت به حل مشکل اقدام شود. تمامی مشکلات خریدار کالایی که دارای پشتیبانی ویژه دیوند است توسط دیوند رفع و رجوع می‌شود و هیچ نیازی به نگرانی در خصوص داشتن یا نداشتن گارانتی، شرکت گارانتی کننده یا تعهدات آن و موارد مشابه ندارد. 

اگر کالا دارای گارانتی است: اگر کالای خریداری شده دارای گارانتی است اما پشتیبانی ویژه دیوند را ندارد می‌بایست به شرکت گارانتی کننده کالا مراجعه کنید.

اگر کالا بدون پشتیبانی ویژه دیوند و گارانتی است: در این صورت متاسفانه کار چندانی نمی‌توان کرد. با واحد پشتیبانی دیوند تماس بگیرید تا در حد امکان در رفع مشکل کمک نماید. توجه کنید برای جلوگیری از مشکلات احتمالی بهتر است در درجه اول کالاها را با پشتیبانی ويژه دیوند و در غیر این صورت حداقل با گارانتی شرکتی معتبر خریداری کنید. هرچند ممکن است کالای بدون پشتیبانی ویژه دیوند و یا گارانتی قیمت ارزانتری داشته باشد اما با پرداخت بهایی کمی بیشتر می‌توانید خرید مطمئن‌تری داشته باشید.

بازخوردها